Unser Bildschirm
Gyártási év: 2017 | Adásnap: 2017. július 11.
Időpont: 07:53:26 | Időtartam: 00:26:13 | Forrás: Duna TV | ID: 3163092
26 perc (Korhatár-besorolás: korhatár nélkül)
Műsorújság adatai: Hogyan élnek lakóhelyükön, ma már szülőföldjükön a hazai német nemzetiségek? A német közösség hétköznapjait - a nyelvoktatást, a német nemzetiségi rendezvényeket, az anyaországgal történő kapcsolattartást -, a kétnyelvűség és a két kultúrához kötődés egyéni és társadalmi hatását és hasznát bemutató műsor az együttélés kérdésével is foglalkozik.
Német nyelvű nemzetiségi magazin.
Közreműködők:
Gerner, Eva (műsorvezető)
Gerner, Eva (szerkesztő)
Siklósi Beatrix (főszerkesztő)
Varjú Frigyes (produkciós vezető )
Gerner, Eva (kreatív producer)
Végh Zsolt (operatőr)
Rózsa Csilla (gyártásvezető)
Bősz Vilmos (operatőr)
Szabó Edina (csatornaigazgató)
Műsorszolgáltatói ismertető:
Unser Bildschirm: A fekedi svábok

- A fekedi svábok a „Stift Fulda”, azaz a fuldai apátsági területekről származnak és erről kapta nevét jellegzetes szalámijuk, a stifolder
- Dunamenti Svábok 8. Stifolderfesztiválja, Feked, 2017. június
- 60 éves a magyarországi németek rádióműsora és 40 éve van tv-műsoruk is

ALKOTÓK:

Gerner Éva dr. (Rendező)
Gerner Éva dr. (Riporter)
Gerner Éva dr. (Szerkesztő)
Rózsa Csilla (Gyártásvezető)
Kenyeres Sándor (Technikus)
Varga Zsófia (Munkatárs)
Strasszer László (Műszaki vezető)

Műsor résztvevői:

- Tillmann Péter
- Fekedi „Klumpenjäger” Német Táncegyüttes
- Heringes Zsolt
- Heringes László
- Dr. Erb Mária
- Fekedi Német Nemzetiségi Kórus
- Bátaszéki Német Nemzetiségi Táncegyüttes
- Véméndi Férfikar
- Csepeli Német Nemzetiségi Táncegyüttes
- Barabási Richard
- Sonja Nagy
- Kreutz András
- Guszmann Josef
- Josef Schrempf
- Kehlmann János
Megjegyzés:
A műsorszolgáltatói információk (Műsorszolgáltatói cím, Műsorszolgáltatói ismertető) a mediaklikk.hu oldalról származnak.
Kevesebb

Kiemelt részek

02:34

Tillmann Péter, polgármester, Feked (balra)

08:03

Tillmann Péter, polgármester, Feked

11:00

Zsolt Heringes, Bátaszék

11:39

László Heringes, Bátaszék

12:49

Doz. Dr. Erb Mária, vezető, Magyarországi Németek Kutatási és Tanárképző Központ, ELTE, Budapest

15:58

Richard Barabási

18:10

Kreutz András, zsűritag

20:32

Josef Guszmann, Palotabozsok

22:18

Josef Schrempf, Feked